☎ 571 634 020 | ✉ zszasova@zszasova.cz

Základní škola ZAŠOVÁ
okres Vsetín

LV náhl. obr.

Závěrečné lyžařské kurzy na ZŠ Zašová

Na přelomu ledna a února se konal v pořadí již třetí „lyžák“, tentokrát pro žáky 5. a 8. ročníku a po jarních prázdninách, od 16. do 22. února, pak závěrečný kurz letošní zimy pro 6. a 7. ročník a také pro všechny zájemce o snowboarding. Žáci tentokrát nejezdili po celou dobu do jednoho areálu, jako tomu bylo u prvních dvou kurzů pro mladší školáky, ale postupně navštívili několik lyžařských středisek- Ski Mezivodí, Ski Kyčerka Velké Karlovice a Ski Karolinka. První z těchto kurzů bohužel částečně narušilo opatření v souvislosti s onemocněním Covid-19, kdy část žáků nemohla z důvodu karantény závěrečné dva dny lyžáku absolvovat. Ovšem tyto chybějící dny si mohli vynahradit v následujícím kurzu a náležitě této možnosti využili. V obou kurzech byla spousta pokročilých lyžařů a ve druhém také snowboardistů, kteří se věnovali především zlepšení své techniky na carvingových lyžích, resp. na snowboardu. I zde se ale mezi žáky našlo pár začátečníků, kteří se během kurzu naučili lyžovat a několik žáků dokonce zatoužilo naučit se jezdit na „prkně“. Nutno dodat, že se jim to podařilo.

Věříme, že se všem účastníkům letošních kurzů na lyžáku líbilo a že se těší, až příští rok opět se svými spolužáky vyrazí na hory.

Fotky z obou kurzů naleznete již teď v naší fotogalerii.

Sdílet příspěvek: