☎ 571 634 020 | ✉ zszasova@zszasova.cz

Základní škola ZAŠOVÁ
okres Vsetín

ikony-znazornujici-anglickou-kulturu-klavapuk-768x558

Zájezd žáků do Anglie

Náš zájezd začal v neděli 21.května ve velmi brzkých ranních hodinách. Nastoupili jsme do zájezdového autobusu a vydali se na velmi dlouhou jízdu.

Cesta přes Německo, Holandsko a Belgii byla únavná, ale v noci jsme konečně dorazili do francouzského přístavu Calais, kde se náš autobus nalodil na lodní trajekt. Po plavbě kanálem La Manche jsme vyrazili do Londýna. Tam jsme strávili náš první den v Anglii. Prohlédli jsme si centrální část Londýna včetně hradu „the Tower“, kde jsou vystaveny britské korunovační klenoty.

Odpoledne jsme vyrazili na jižní pobřeží do města Worthing, kde náš čekaly naše hostitelské rodiny. V těchto anglických rodinách jsme trávili vždy jen dobu od večera do rána. I tak jsme měli možnost procvičit si se členy rodiny během večeří a snídaní svou angličtinu

V následujících dnech jsme každé ráno odjížděli na různá turisticky atraktivní místa v blízkém i vzdálenějším okolí. Viděli jsme spoustu historických památek, moderních míst i kus anglické přírody. Zavítali jsme například do města Hastings s pašeráckými jeskyněmi, prohlédli jsme si úžasné křídové útesy, někteří využili možnost nákupů ve městě Brighton. Jeden den nás čekal celodenní výlet na kouzelný hrad Leeds Castle.

Poslední den pobytu v Anglii jsme znovu strávili v Londýně. Tentokrát jsme si prošli vládní čtvrt Westminster. Viděli jsme například Buckinghamský palác, který je oficiálním sídlem britského panovníka.

Večer jsme se pak vydali na zpáteční cestu  domů. V anglickém přístavu Dover jsme se zase nalodili na trajekt a přeplavili moře do Francie. Pak nás čekala dlouhá cesta napříč Evropou do České republiky.

V sobotu nás před školou čekali naši rodiče.

Věřím, že si všichni zájezd užili a na Anglii budou v dobrém vzpomínat. Snad se tam někteří z nás ještě v budoucnu znovu podívají.

Barbora Kučerová (8.A)  a doprovázející učitelé

Sdílet příspěvek: