☎ 571 634 020 | ✉ zszasova@zszasova.cz

Základní škola ZAŠOVÁ
okres Vsetín

nahlobr

Žáci 2. a 8. ročníku se seznámili s Disc golfem

Disc golf je jedním z nejrozšířenějších sportů s létajícím talířem (disk zvaný frisbee), který pravidly vychází z klasického golfu. Cílem hry je trefit létající disk do koše (jamky) na co nejmenší počet hodů. Tento sport vznikl v 70. letech v USA a získává stále více příznivců po celém světě. Tolik definice tohoto sportu z Wikipedie.

Představit nám tento velmi rychle se rozvíjející sport dorazili do naší školy pánové Silvestr Mikuláštík – bývalý jezdec Rallye a vlastník Golfového a Disc golfového areálu na Búřově ve Valašské Bystřici, jeho syn Silvestr Mikuláštík ml. (10 let)- 4. místo na MČR v Disc golfu v kategorii žáků do 12 let a také jeden z nejlepších hráčů České republiky a náš reprezentant v tomto sportu Jakub Knápek. Ten dětem prakticky ukázal různé typy hodů, které se při hře používají v různých situacích a potom si již děti mohly tento sport samy vyzkoušet a zjistit, že to opravdu není tak jednoduché, jak to může vypadat. V Zašové v současné době probíhá budování šesti jamkového hřiště na Disc golf a to v dolní části obce u rybníka (u železniční trati), kde si ve velmi brzké době budete moci tento sport vyzkoušet.

Na fotky z této akce se můžete podívat v naší fotogalerii.

Pro představu, jak tento sport vypadá v podání těch nejlepších, přikládáme odkaz:

Sdílet příspěvek: