☎ 571 634 020 | ✉ zszasova@zszasova.cz

Základní škola ZAŠOVÁ
okres Vsetín

sport

Vzorové hodiny tělesné výchovy pro 1. stupeň

V měsíci červnu nás v základní škole navštívil Ondra Koňařík, který si připravil pro žáky prvního stupně zajímavé hodiny tělesné výchovy. Konkrétně to byl první, druhý a pátý ročník. Vše proběhlo za nádherného počasí na našem školním hřišti. Děti si vyzkoušely různá cvičení, která mají přispět ke správnému držení těla, cvičení na rovnováhu apod. Tedy cviky, které jsou nezbytné jak pro správný postoj, tak pro koordinaci pohybu nejen v různých sportovních odvětvích, ale také v běžném životě. Paní učitelky si tyto hodiny velice pochvalovaly a oceňovaly velmi aktivní zapojení dětí do jednotlivých cvičení. Rovněž měly možnost nechat se inspirovat různými druhy aktivit, které mohou průběžně používat pro rozvoj dětí ve svých hodinách tělesné výchovy. Nebyla to jediná návštěva Ondry v ZŠ Zašová. Znovu se zde objevil v dalším týdnu, tentokrát s přednáškou pro čtvrtý a pátý ročník. Tématem byla životospráva- jak obecně, tak ve spojení se sportem. Doufám, že tyto cenné informace donutily děti alespoň trochu přemýšlet o tom co jíst, pít a o dalších věcech, které by měly přispět ke zdravému vývoji jejich těla. Jsme s Ondrou domluvení, že po prázdninách by nás opět navštívil a zopakoval tyto aktivity pro žáky 1. stupně, na které se nyní nedostalo. Zatím tedy děkujeme a budeme se těšit na další setkání.

Mgr. Tomáš Brňovják

Sdílet příspěvek: