☎ 571 634 020 | ✉ zszasova@zszasova.cz

Základní škola ZAŠOVÁ
okres Vsetín

stažený soubor (1)

Velikonoční program na zámku v Lešné

Ve středu 6. dubna jsme s žáky třetího ročníku navštívili zámek Lešná u Valašského Meziříčí. Na zámku byl připraven zajímavý lektorský program s názvem Velikonoce v muzeu.

Po příjezdu se děti rozdělily na dvě skupiny. První polovina si povídala s paní lektorkou o Velikonocích a dozvěděla spoustu zajímavých informací, především o lidových tradicích, které jsou úzce spjaty s vítáním jara.

V druhé části programu děti čekalo velikonoční tvoření.  Děti si vyzkoušely pletení pomlázky, barvení vajíček a zdobení velikonočních perníčků. Cílem lektorského programu bylo seznámit žáky zábavnou formou s velikonočními tradicemi regionu a motivovat je k jejich udržování.

Všem dětem se program velice líbil.

Sdílet příspěvek: