☎ 571 634 020 | ✉ zszasova@zszasova.cz

Základní škola ZAŠOVÁ
okres Vsetín

Happy 60th birthday gold foil balloon greeting background. 60 years anniversary logo template- 60th celebrating with confetti. Photo stock.

V pátek 20. 10. slavila naše škola 60 let od otevření

   V pátek 20. října jsme si připomněli významné výročí – 60 let od otevření současné budovy školy.

   Celý tento den probíhal tak trochu netradičně. Děti i učitelé přišli do školy oblečeni ve stylu šedesátých let, ve vyučovacích hodinách se malovaly plakáty k tomuto výročí, psala se přáníčka, v matematice se počítalo se „šedesátkou“…

   V mezipatře byl vytvořen dobový fotokoutek se stylovou tabulí a dekoracemi, kde si třídy nebo skupinky mohly pořídit na památku fotografii.

   Oficiální část oslav začala ve 13 hodin, kdy se otevřely dveře školy pro širokou veřejnost. Zájem byl skutečně velký. Před budovou základní školy se sešlo mnoho lidí, většinou bývalých žáků, jejich příbuzných a známých, ale i učitelů. Došlo i na dojemná setkání kamarádů po letech.

   Hned po vstupu do školy se návštěvníků ujali někteří žáci osmých a devátých tříd, kteří hosty provedli po škole.  Návštěvníci měli možnost prohlédnout si učebny, mohli zasednout na svá „stará“ místa do lavic, zjistit, jak se pracuje s interaktivní tabulí, podívat se do mikroskopu, nahlédnout do nové sborovny nebo si zavzpomínat u starých školních fotografií.

   Zvláště příslušníci starší generace obdivovali vkusnou a nápaditou výzdobu vstupních prostor školy, školní družiny a moderní vybavení odborných učeben přírodopisu, informatiky, jazykové učebny či dílen.

   Pozornosti návštěvníků se těšila také plošina pro imobilní osoby, instalovaná u schodiště, výtah a zrekonstruovaná sociální zařízení.

   Po zhlédnutí školních prostor se hosté mohli občerstvit v provizorní školní kavárně.

   Děkujeme hostům, bývalým kolegům, absolventům i všem ostatním návštěvníkům, že s námi přišli strávit příjemné odpoledne, a těšíme se na setkání při našich dalších akcích.

Ve fotogalerii naleznete spoustu fotek. Album bude průběžně doplňováno.

Irena Pollaková

Sdílet příspěvek: