☎ 571 634 020 | ✉ zszasova@zszasova.cz

Základní škola ZAŠOVÁ
okres Vsetín

ŠVPŘ LOGO

Třeťáci si užili školu v přírodě

Poslední květnový týden prožili žáci třetí třídy ve škole v přírodě na Prostřední Bečvě.

Hned první den si udělali zastávku v Rožnově p. R. a vydali se na Jurkovičovou rozhlednu. Cesta si vyžádala velké úsilí, protože museli vyšlapat strmý kopec a na vrchol rozhledny je čekalo 82 schodů. Bohužel jim počasí moc nepřálo a déšť je zahnal do hotelu Kryštof, kde byli ubytovaní celé tři dny. Ale ani špatné počasí jim nezkazilo náladu. Odpoledne si vyzkoušeli hru smyslů, upletli si náramky a zaplavali v bazénu.

Druhý den se počasí umoudřilo a plní síly, vyrazili na Pustevny, kde na ně čekala bojovka „Legenda o hotelovém strašidle“. Aby získali odpověď, jak strašidlo vysvobodit a získat jeho zlatý poklad, museli zdolat sedm úloh, které je navedly ke správnému cíli. To se všem podařilo a zlatý poklad strašidlo vydalo po setmění ještě ten den.

Odpoledne se děti naučily první pomoc pod vedením paní Kubrické, které patří velké díky.

Poslední třetí den se děti dozvěděly vše o psím životě.

Během těchto tří dnů se také děti věnovaly počítání, psaní, slohu, prvouce a samozřejmě sportu.

Všichni si to náramně užili a doufám, že budou dlouho vzpomínat na množství nových zážitků.

Sdílet příspěvek: