☎ 571 634 020 | ✉ zszasova@zszasova.cz

Základní škola ZAŠOVÁ
okres Vsetín

FotkyFoto_silnicni-vylet-deti_13604834 (1)

Třeťáci na výletě

Poslední květnovou středu se naši třeťáčci vydali do Štramberka. Čekalo je setkání s pravěkým člověkem Bertíkem v jeskyni Šipka, v muzeu Zdeňka Buriana si prohlédli známé i neznámé práce tohoto malíře pravěku a  spočítali  všechny schody vedoucí z náměstí až na štramberskou Trúbu. Nahoře jsme se pokochali výhledem na město a vrch Kotouč. Pak děti zamířily do pekárny U Káči, kde se seznámily s tradicí a výrobou štramberských uší a také si jedno ucho vyrobily a ochutnaly. Poslední zastávkou byla mini ZOO, kde se třeťáci dozvěděli zajímavé informace ze života exotických zvířat, prohlédli si všechna zvířata hezky zblízka a také na vlastní oči viděli krmení želvy a hroznýše.

Nechyběl ani rozchod s nákupem suvenýrů a dárečků pro rodiče a sourozence.

J. Gabryšová, D.Vaiglová

Sdílet příspěvek: