T- Mobile Olympijský běh v Zašové

Na počest založení Mezinárodního olympijského výboru se od roku 1987 celosvětově pořádá Olympijský den. V českém prostředí se tento den slaví běžeckými závody T – Mobile Olympijský běh.

Trasa závodu, ve kterém oslavujeme radost z pohybu, byla připravena v okolí školního hřiště a rozhledny ve středu 15. 9. 2021. Závod úspěšně zvládlo 230 žáků,  žáci 1. stupně běželi okruh dlouhý 470 m a žáci 2. stupně zvládli 800 m.

Mezi doprovodný program byl zařazen skok z místa, trojskok, malování olympijské tematiky a řešení sportovních kvízů.

Většina závodníků přistupovala k běhu velmi zodpovědně a moc jim děkuji za předvedené výkony. Také děkuji pořadatelům a pomocníkům z devátého a osmého ročníku.

Šárka Hendrychová