☎ 571 634 020 | ✉ zszasova@zszasova.cz

Základní škola ZAŠOVÁ
okres Vsetín

atletika

Starší žákyně postoupily v Poháru rozhlasu do okresního kola

Ve středu 3. 5. 2023 jsme se vypravili s 32 žáky na stadion do Valašského Meziříčí, abychom se zúčastnili atletických závodů- okrskového kola Poháru rozhlasu. Soutěžilo ve čtyřech kategoriích (mladší žáci a mladší žákyně – 6. a 7. třída a starší žáci a starší žákyně – 8. a 9. třída) v šesti atletických disciplínách (60 m , vytrvalostní běh, skok daleký, skok vysoký, hod míčkem- mladší nebo vrh koulí- starší a štafeta na 4 x 60 m). Do dalšího kola postupovaly z každé kategorie vždy dvě nejlepší školy. Naši žáci se zde rozhodně neztratili a ve všech kategoriích ukázali, že jim atletika není cizí. Ve třech kategoriích (mladší žáci a žákyně a starší žáci) jsme obsadili shodně třetí místo a starší žákyně skončily druhé, čímž si zajistily postup do okresního kola, které se bude konat v pátek 12. 5. rovněž ve Valašském Meziříčí. Mezi nejhodnotnější výkony našich žáků patřily: v mladších kategoriích- vynikající čas 8,5s Sofie Hajdové a čas 8,4s Pepy Molka na 60 m, ve skoku dalekém 407 cm Lucie Hajdové, čas 3:31,60 min. na 1000m Kryštofa Riedla a skvělých 1:59,0 min. Lucie Hajdové na 600m. Ve starší kategorii se zaskvěli Vilém Skalka časem 7,4s v běhu na 60m a výkonem 166cm ve skoku do výšky, Vanesa Kolářová časem 9,0 v běhu na 60m a Natálie Korytárová časem 2:45,70 min. na 800m. Všem žákům děkujeme za výbornou reprezentaci školy a našemu postupujícímu týmu přejeme hodně zdaru v okresním kole.

Mgr. Tomáš Brňovják

Družstvo starších žákyň- postup do okresního kola

Sdílet příspěvek: