☎ 571 634 020 | ✉ zszasova@zszasova.cz

Základní škola ZAŠOVÁ
okres Vsetín

FotkyFoto_silnicni-vylet-deti_13604834 (1)

Školní výlet čtvrťáků

Jeli jsme se školou na hrad Bouzov. Když jsme tam přijeli, byly pod hradem různé stánky. Ale my jsme hned zamířili na hrad. Tam nás přivítala paní kastelánka a ta nám povídala o hradě, jak vypadal dřív a jak to tam vypadá dnes. Pak jsme procházeli různými místnostmi hradu a v každé byl někdo, kdo nám o té místnosti něco povídal. Když jsme ukončili prohlídku, mohli jsme si něco koupit a posvačili jsme na hradním nádvoří. Pak jsme se přesunuli do areálu pod hradem, kde na nás čekal další program. Byly tam s námi další tři školy a z každé byl vždy vybrán dobrovolník na střílení z luku, kuše, píšťaly a kanónu. Pak jsme si šli prohlédnout obřího trojského koně a stříleli jsme všichni z kuše a luku. Nakonec byl rytířský turnaj. Zástupci jednotlivých škol bojovali proti sobě. Nasadili si helmy, pláště a měli za úkol peškem trefit soupeře do hlavy.

Nakonec jsme si ještě nakoupili drobnosti ve stáncích pod hradem a vyrazili jsme autobusem domů.

J. Mikolajek, IV.A

Sdílet příspěvek: