recitace- náhledový obr.

Setkání s paní spisovatelkou

Už celý týden se žáci 1. – 3. ročníků těšili na setkání s paní spisovatelkou Lenkou Rožnovskou.

Píše už od roku 2007, kdy jí v časopise sluníčko začaly vycházet pohádky na pokračování. Vydala již přes 50 knížek pro děti předškolního a mladšího školního věku.

V úvodu čtecí dílny dětem vysvětlila pojmy: spisovatel, ilustrátor, redaktor, nakladatelství.

Následoval knižní příběh, kde se Lenka Rožnovská představila jako nadaná vypravěčka, která dokázala děti vtáhnout do příběhů své knížky. Nechyběla dramatizace i výtvarná dílnička.

Charismatická Lenka Rožnovská nadšení pro knížky předala našim školáčkům a svou návštěvou podpořila chuť dětí do čtení.

E. Zabrucká, J. Kohoutková