autismus-a-endokianabinoidni-system-jak-funguje-

Sedmáci navštívili centrum ÁČKO

Ve středu 26. 4. 2023 jsme se s naší třídou 7. A vypravili do centra ÁČKO ve Valašském Meziříčí, kde pro nás připravili prožitkový program o autismu. Ráno jsme se sešli na vlakovém nádraží v Zašové.

Protože modrá barva podporuje autismus, rozhodli jsme se, že se oblečením sladíme do modré barvy.

Když jsme dorazili na místo, uvítala nás paní, která měla na starost celý program. Zavedla nás do učebny, kde nám vysvětlila, co je to vlastně autismus, co lidé s tímto problémem zažívají a promítla nám i pár videí.

Potom jsme si zkoušeli psát diktát, který byl rušen různými zvuky. Měli jsme nakreslit obrázky podle názvů, kterým jsme nerozuměli, vytvářeli jsme obrázek podle vzoru, který vidíme v zrcadle. Všechny aktivity nám měly ukázat, jak vnímají svět lidé s autismem.

Jakmile jsme opustili učebnu, paní nás provedla po celém centru, aby nám ukázala, co nabízejí jednotlivé místnosti nejen autistickým dětem, ale i jejich rodičům.

Zpátky do školy jsme se vrátili vlakem.

Program byl pro všechny zábavný i poučný.

Vanessa Žurovcová , Nikol Macková