☎ 571 634 020 | ✉ zszasova@zszasova.cz

Základní škola ZAŠOVÁ
okres Vsetín

images (1)

SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ

Naše škola získala bronzový certifikát za  61 % zapojených dětí v projektu Sazka olympijský víceboj ve školním roce 2021/22 . Každé ze zúčastněných dětí získalo na závěr svůj Olympijský diplom (1. stupeň) nebo Odznak všestrannosti (2. stupeň). Sazka Olympijský víceboj dětem prozradí, zda jsou vytrvalostní, rychlostní nebo silový typ a ukáže jim, že sport je zábava a měl by být součástí každodenního života.

Přidanou hodnotou Odznaku všestrannosti je postupová soutěž, kde naše děti dosáhly skvělých výsledků v okresním a krajském  kole a  probojovali se na Republikové finále OVOV, které proběhlo v 8.- 9. 9. 2022 v Brně na stadionu VUT.

Družstvo ve složení Kateřina Hendrychová, Dorota Machová, Marie Kocourková, Tereza Brňovjáková, Václav Svozil, Kryštof Němejc, Petr Čech, Marek Petřek, obsadilo 11. místo na RF OVOV z celkového počtu 45 zúčastněných družstev.

Soutěžilo se v následujících disciplínách:

1.den: Sprint na 60m, skok daleký, hod medicinbalem, shyby, švihadlo,

2.den: trojskok, kliky, leh-sedy, hod míčkem, dribling/běh na 1000m.

Výkony závodníků byly hodnoceny také mezi jednotlivci podle ročníku narození. Medailové pozice obsadili Kateřina Hendrychová – 2. místo (2009) a Vilém Skalka – 3. místo (2007). Pěkného umístění dosáhli i Václav Svozil – 7. místo (2008), Dorota Machová – 15. místo (2008).

Hlavní organizátorkou bývá každoročně Šárka Kašpárková. Závodníci se setkali s mnoha olympioniky, našemu družstvu byl přidělen Karel Štark – cyklista, na OH v Tokiu 1964 vybojoval 5. místo. Během závodů byl připraven bohatý doprovodný program – zumba, prohlídka policejního vybavení, lukostřelba, veslařský trenažer, basketbal pro hendikepované, stánek České národní banky, fotokoutek, tetování a mnoho dalších. 

Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně dalších nejen sportovních úspěchů.

Šárka Hendrychová, Markéta Matušová

Sdílet příspěvek: