☎ 571 634 020 | ✉ zszasova@zszasova.cz

Základní škola ZAŠOVÁ
okres Vsetín

slide_1

REPUBLIKOVÉ FINÁLE ODZNAKU VŠESTRANNOSTI OLYMPIJSKÝCH VÍTĚZŮ

V letošním ročníku se probojovali na 14. Republikové finále OVOV Dorota Machová a Petr Čech, závod  proběhl začátkem záři v Brně na krásném atletickém stadionu VUT, hlavní organizátorkou byla mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková. Tato akce je každý rok sportovním vrcholem pro stovky dětí, které se v průběhu školního roku věnovaly rozvoji všestrannosti. První den sportovci závodili: v běhu na 60m, skoku do dálky, hodu medicinbalem, shybech (2 min.), švihadlech (2 min.). Druhý den bojovali v těchto disciplínách: trojskok, kliky (2 min.), sed-leh (2min.), hod míčkem, běh na 1000m .

Petr vybojoval, mezi jednotlivci ročníku 2009, 73. místo z celkového počtu 133 účastníků, Dorotka se nezúčastnila ze zdravotních důvodů.

Po slavnostním zahájení během republikového finále probíhal bohatý doprovodný program – exhibice osobností českého sportu, armády i policie nebo aktivity v BeActive vesničce (střelba z luku, sportování na invalidním vozíku, tetování, veslování,…), zumba, autogramiády olympioniků  a hostů (rychlostní kanoista Martin Doktor, cyklista Jiří Daler, hokejista Milan Hnilička, lyžařka Šárka Strachová, tenistka Lucie Šafářová,…),

Petrovi děkuji za reprezentaci školy a přeji hodně dalších úspěchů.

                                                                                                                      Šárka Hendrychová

Sdílet příspěvek: