logo_pythagoriada

Pythagoriáda

Ve čtvrtek 20. 10. 2022 proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda, do které se zapojilo celkem 47 žáků 6. – 9. ročníku.

Při řešení 15 zajímavých a náročných úloh uplatnili soutěžící znalosti a dovednosti z matematiky daného ročníku, logické myšlení, prostorovou představivost, schopnost abstrakce, analyticko-syntetické a kombinatorické myšlení.

Za každou správně vyřešenou úlohu mohli soutěžící obdržet 1 bod. Úspěšným řešitelem s možností postupu do okresního kola je podle pravidel soutěže každý soutěžící, který získá 9 a více bodů.

Titulem „úspěšný řešitel“ se mohou letos pyšnit

Linda Plandorová z 6.A (10 bodů), Juraj Konkoľ ze 7.A (11 bodů) a Jan Pokorný ze 7.B (9 bodů).

Všem soutěžícím děkujeme za účast. Úspěšným řešitelům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v okresním kole soutěže, které se bude konat koncem listopadu.

K. Martinková