☎ 571 634 020 | ✉ zszasova@zszasova.cz

Základní škola ZAŠOVÁ
okres Vsetín

sablony3

Projektový den ve 4. třídě

Dne 23. 5. 2022 jsme měli ve 4. třídě projektový den s odborníkem s názvem „Polytechnická výchova – práce s dřevěným materiálem“. Tímto dnem nás provázel pan Samuel Fojtů – výrobce materiálu na stavbu dřevěných modelů. Nejprve žáci vytvářeli vlastní konstrukci věže z dřívek, která je velmi bavila. Pak se seznámili pomocí prezentace s tradičním materiálem – dřevem, se kterým pracovali. Následovala praktická část. Všichni dostali plánek modelu nákladního auta, proběhla příprava jednotlivých částí a pak došlo na skládání a lepení modelů. Mohli jsme pozorovat komunikaci, spolupráci a pomoc mezi žáky. Ti rychlejší byli kreativní a modely aut si na závěr ozdobili. Projektový den jsme zakončili výstavkou našich výtvorů.

                               L. Garaiová

Sdílet příspěvek: