☎ 571 634 020 | ✉ zszasova@zszasova.cz

Základní škola ZAŠOVÁ
okres Vsetín

tanec

Projektový den ŠD

Poslední  letošní akcí školní družiny byla hudebně pohybová dílna podle prvků Marie Montessori, která se konala v prostorách ZUŠ Alfréda Radoka ve Valašském Meziříčí. Této akce se zúčastnily děti z prvních ročníků naší školy.

Po seznámení se s harmonogramem si mohli žáci i paní učitelky vyzkoušet jiný způsob výuky hudební výchovy (dechová cvičení pomocí řetízku, zpěv písně pomocí korálku, rytmiku apod.)

Dále děti pohybem ztvárnily příběh z běžného života: ,,Jeli jsme na přehradu na výlet. Nejdříve jsme jeli autem, poté jsme si rozdělali deku a přivolávali sluníčko, plavali jsme, závodili na lodičkách a nakonec jsme se autem dopravili zase domů. Vše zmíněné jsme ztvárnili pohybem a sami jsme byli překvapeni, jak se nám to povedlo.

Veronika Brabcová

Sdílet příspěvek: