☎ 571 634 020 | ✉ zszasova@zszasova.cz

Základní škola ZAŠOVÁ
okres Vsetín

6051f8c65d7d7_prvni_pomoc_instructor

Projektový den –  1. pomoc

             Ve středu 8. 6. 2022  proběhl ve třídách 5. A a 5. B  projektový den na téma 1. pomoc. Děti zhlédly jednotlivá videa k 1. pomoci na stránkách alik.cz. Poté se učily obvazovat ránu a zastavovat tepenné a žilní krvácení. V rámci výtvarné výchovy pak ve dvojicích děti zpracovávaly téma Lidské tělo a mohly tak využít všechny poznatky z hodin Přírodovědy. Následovala přednáška zdravotnice a lektorky Jitky Klabazňové, která děti seznámila se základy 1. pomoci. Dětem představila bezplatnou aplikaci  do mobilního telefonu s názvem „Záchranka“ a následovala praktická ukázka masáže srdce na figurínách s použitím AED. Nakonec si děti rozstříhaly puzzle, sestavily obrázek a popsaly, co vše je na obrázku špatně a jaké nebezpečí zde hrozí.

Mgr. Dita Vaiglová, Mgr. Jana Vašková

Sdílet příspěvek: