jalovecek

Přírodovědný Jaloveček

26.4.2023 proběhla na zámku Kinských ve Valašském Meziříčí týmová přírodovědná soutěž Jaloveček.

Tématem jarního kola byl hmyz a vše, co s ním souvisí. Hmyz totiž najdeme prakticky všude – v lese, v trávě, ve vodě, ve vzduchu, v přírodě i ve městě.

V motivační přednášce se soutěžící týmy dozvěděly jak o hmyzu samotném, tak o jeho vztahu k ostatním živočichům, rostlinám a o jeho významu pro člověka. Následoval soutěžní test, badatelské úlohy a tvůrčí ateliér, jehož hlavním úkolem bylo vyrobit a popsat jednoho zástupce hmyzu.

Naši školu reprezentovali Linda Plandorová, Kristina Trčková (obě 6.A) , Anna Bartošíková (7.A), Veronika Maňasová a Tobiáš Nejedlý (oba 8.B). V nabité konkurenci 18 dalších týmů obsadil náš tým krásné 6. místo.

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy a přejeme, aby vám zájem o přírodu i nadále vydržel.

Martina Píšová