jaloveček podzim

Přírodovědný Jaloveček 2. stupeň

8.11.2023 proběhla na zámku Kinských ve Valašském Meziříčí týmová přírodovědná soutěž Jaloveček tentokrát pro žáky 2. stupně. Tématem podzimního kola bylo „Není houba jako houba“.

Účastníci se v motivační přednášce seznámili s našimi známými i méně obvyklými druhy hub, jejich životním cyklem, stavbou těla, významem, druhy jedlými, nejedlými i jedovatými.

Následoval soutěžní test, badatelské úlohy a tvůrčí ateliér, jehož hlavním úkolem bylo vyrobit a popsat jeden vylosovaný druh houby. Na náš tým připadl hřib smrkový. Výslednou práci si můžete prohlédnout na přiložené fotografii.

Naši školu reprezentovaly Linda Plandorová, Kristina Trčková (obě 7.A), Anna Bartošíková (8.A) a Bára Filustková (8.B). V konkurenci 15 dalších týmů obsadil náš tým Zašová krásné 2. místo.

Děvčatům děkujeme za reprezentaci školy a těšíme se na jarní kolo soutěže.

Martina Píšová