covid

Připomenutí pravidel od 17. 1. 2022

Testování  ve škole 1x týdně v pondělí (nebo nejbližší následující den, pokud žák není ve škole; žáci nesundávají roušky až do výsledků testů).

Pozitivní antigenní test ve škole – žák musí opustit školu a absolvovat konfirmační PCR test.

Kód e-žádanky přijde rodiči SMS zprávou (škola už nevystavuje papírové potvrzení, ale zadává informace o pozitivně testovaných do aplikace).

PCR – pozitivní – povinnost nahlásit škole, žák má nařízenou izolaci, osoby ve společné domácnosti 5denní karanténu (řídíte se dle pokynů KHS).

Covid v rodině

a) pozitivní PCR test žáka – povinnost nahlásit škole, žák má nařízenou izolaci, osoby ve společné domácnosti 5denní karanténu (řídíte se dle pokynů KHS).

Škola bude ze strany KHS vyzvána k trasování rizikových kontaktů ve škole, možné nařízení 5denní karantény celé třídě.

b) pozitivní PCR příbuzného ve spol. domácnosti – osoby ve společné domácnosti mají 5 denní karanténu. Pokud je žák 4. a 5. den karantény bez příznaků, může 6. den do školy. V případě příznaků nemoci je nutný PCR test.

Po návratu z karantény je doporučeno nosit ochranu dýchacích cest následujících 5 dní od ukončení karantény.