☎ 571 634 020 | ✉ zszasova@zszasova.cz

Základní škola ZAŠOVÁ
okres Vsetín

zoubky

Preventivní výukový program: VESELÉ  ZOUBKY

Děti z prvních ročníků se koncem března zapojily do preventivního programu pořádaného Drogerií Dm. Tato společnost dodala materiály pro výuku prevence zubního kazu a dětem věnovala Dm preventivní balíčky „Veselé zoubky“.

Děti se hravou formou seznámily s tím, jak zuby fungují, jak rostou a mění se, co je zubní kaz. Probraly zásady správné péče o zuby, aby byly bez kazu. Dozvěděly se, jak si správně vybrat zubní kartáček, pastu a poučily se o vhodném stravování.

V rámci daného projektu v praktických činnostech si děti koláží vytvořily plakát zdravého a nemocného zubu.

Věříme, že tento výukový program přispěl k prevenci zubního kazu u dětí a důvodu k úsměvu plnému zdravých a silných zoubků.

J. Kohoutková a E. Zabrucká

Sdílet příspěvek: