Dopravní policie  policista  dopravák  silnièní kontrola  dechová zkouška   alkohol test  øidiè  doprava  pomáhat a chráni  Praha Podolí 6.1.2010

Preventivní program s policistou

V rámci preventivních besed pro děti, navštívil děti z druhých tříd pan por. Bc. Vladislav Malcharczik z Krajského ředitelství policie Zlínského kraje.

Na úvod dětem představil uniformy různých složek policistů. Děti se dozvěděly, jaký je rozdíl mezi  státní a městskou policií. Přiblížil jim náplň jejich práce.

Své vyprávění pak zaměřil na to, jak by se děti zachovaly v různých situacích, ve kterých se mohou ocitnout (např. zda znají své jméno a adresu svého bydliště). Děti se zájmem vyslechly povídání o tom, že policistům pomáhají při práci také psi a koně. Během besedy dostávaly od pana Malcharczika otázky, které zvládly na výbornou. Jejich správné odpovědi ocenil sešitkem křížovek a rébusů a samolepkou psa.

Hodina rychle utekla a děti se už těší na další preventivní programy.

Třídní učitelky 2. ročníku