recitace- náhledový obr.

PASOVÁNÍ  PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE

Blíží se konec školního roku a prvňáci se můžou pochlubit mimo jiné i čtenářskými dovednostmi.

A to je ten pravý čas, aby byli pasováni na „rytíře řádu čtenářského“. Proto jsme ve středu 24. 5. 2023 dopoledne, navštívili zašovskou knihovnu, kde nás srdečně přivítaly paní Koňaříková a Janišová.

Děti nadšeně přednesly čtenářský slib, po kterém nastalo vytoužené pasování mečem.

Ozdobené šerpou, dostaly na památku čtenářský glejt, pěknou knížku a čtenářský průkaz.

Knihovnu si poté pod vedením paní knihovnice důkladně prohlédly a začaly se v ní trochu orientovat.

Někteří si našli tu svou knížku, do které se i na chvíli začetli. A byli i tací, kteří si hned odpoledne s rodiči knížku vypůjčili domů.

Pevně věříme, že knihovna se stane jejich oblíbeným cílem.

E. Zabrucká, J. Kohoutková