ocj_sk_2019

Olympiáda v českém jazyce 2022/2023

Dne 30.11.2022 proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce.  V letošním roce ve školním kole soutěžilo 10 žáků z 8. a 9. ročníku. Tito žáci jsou zařazeni do I. kategorie určené pro žáky základních škol a víceletých gymnázií.

Soutěžící řešili šest gramatických cvičení a za úkol měli také napsat slohovou práci. To vše v omezeném čase 2 hodin.

Jazyková část prokázala jejich znalosti, logické myšlení i jazykový cit. Ve slohové části měli formou prózy zpracovat téma Na listopadu se mi líbí/nelíbí…

Stylistické dovednosti i jazykové schopnosti prokázali nejlépe:

1. místo – Veronika Václavková, 9.B

2. místo – Dorota Machová, 8.B

3. místo – Natálie Kubjátová, 9. A a Nelly Dobrozemská, 9. A

Do okresního kola postupuje Veronika Václavková, které tímto gratulujeme  a přejeme mnoho dalších úspěchů v tomto náročném soutěžním klání.

Věra Dopiráková