☎ 571 634 020 | ✉ zszasova@zszasova.cz

Základní škola ZAŠOVÁ
okres Vsetín

ovov

Odznak všestrannosti olympijských vítězů – OVOV

Okresní kolo

Okresní kolo odznaku všestrannosti olympijských vítězů – OVOV  proběhlo v dubnu na ZŠ Křižná. Naši školu  reprezentovalo  20 žáků z 5. – 8. tříd, z toho 8 žáků v družstvu a 12 jednotlivců, přičemž závodníci z družstva se počítali také mezi jednotlivce.

Závodníci plnili čtyřboj: trojskok, hod medicinbalem, přeskok přes švihadlo na 2. min., leh – sedy na 2. min.,

Družstvo ve složení: Čech Petr,  Korábečný Vojtěch, Nohavica Šimon, Riedel Kryštof, Hajdová Lucie, Hajdová Sofie, Krůpová Barbora, Žáčková Natálie, vybojovalo krásné 2. místo a postoupilo do krajského kola do Otrokovic.

Medailové umístění jednotlivců v ročnících:

1. místo – Machová Zuzana, roč. 2012

1. místo – Pokorný Viktor, roč. 2012

1. místo – Žáčková Natálie, roč. 2011

3. místo – Sobotková Barbora, roč. 2011

3. místo – Korábečný Vojtěch, roč. 2011

2. místo – Hajdová Sofie, roč. 2009

3. místo – Čech Petr, roč. 2009

Krajské kolo

Koncem května proběhlo  krajské kolo OVOV v Otrokovicích, postoupilo 8 žáků za družstvo  a 3 za jednotlivce, Zuzka Machová byla nemocná a nejela.

Družstvo bojovalo ve složení: Čech Petr, Matula Šimon, Korábečný Vojtěch, Vaněk Matyáš, Hajdová Lucie, Hajdová Sofie, Krůpová Barbora, Žáčková Natálie) a vybojovalo  6. místo z celkového počtu jedenácti škol.

Soutěžilo se v pětiboji – 60m, skok daleký, hod míčkem, shyby na 2 min., dribling na 2 min/ 1 000m

Medailové umístění jednotlivců v ročnících:

Hajdová Lucie – 3. místo, roč. 2009

Sobotková Barbora – 2. místo, roč. 2011

Pokorný Viktor – 2. místo, roč. 2012

V letošním roce Olympijský výbor zrušil Republikové finále, což nás mrzí, vždy se jednalo o krásnou a perfektně zorganizovanou akci pro školní děti, z které si odnesli velmi pěkné nejen sportovní zážitky. Uvidíme, jak dopadne další ročník.

Sportovcům děkujeme za účast, snahu a předvedené výkony.

Šárka Hendrychová, Markéta Matušová

Sdílet příspěvek: