☎ 571 634 020 | ✉ zszasova@zszasova.cz

Základní škola ZAŠOVÁ
okres Vsetín

šd

Novinky ze školní družiny

Prvňáčci mají v rukou vysvědčení za první pololetí. Líbí se mi, že se těší i na to, jak ho ukážou také v mateřské školce. Paní učitelky tímto moc zdravíme a hezkou zpětnou vazbu jim moc přejeme.

My ve školní družině jsme využili menšího počtu dětí ve skupině a pustili se i do náročnějších úkolů. Jakých? Malé výtvarnice si vyrobily kalendář na rok 2021. Vyzkoušely si různé techniky- vystřihovánky, kresbu temperami i pastelkami, lepení a podpořily tím i svou prostorovou představivost. Dalo nám to společně dost práce, ale výsledek se určitě bude líbit. Možná to bude i hezká památka na první školní rok. Děvčata dostala spolu s hotovým kalendářem i drobnou odměnu, kterou opět umožnila firma Vekra ze Zašové. Poděkování patří i paní J. Urbanové. Babičce, která nám kalendáře originálně svázala.

Nezapomínáme ani na pohyb. Zakoupili jsme novou hru turnball. Podobá se tenisu a dá se hrát i v prostorách školní družiny. Míček je upevněný ke stojanu. Děti mají při hře rozestupy a dodržují i zpřísněné hygienické opatření. Hrou se podporuje koncentrace, postřeh i pohyb. Borec roku je v této hře zatím jednoznačně Libuška. Ovšem konkurence je silná a ostatní také pilně trénují.

            Na školním hřišti stál už i “náš první školní sněhulák“, jak si ho nazvaly děti. S dětmi trávíme čas činorodě a užíváme si společně strávený čas. Nechybí nám ani humor. Jako důkaz přikládám perličku ze školní jídelny:

Prvňáček sedí u oběda. Nechutná mu a tak to paní učitelka zkouší jinak: “Co Ti chutná nejvíc?

Brambory? Maso?“

Odpověď: “Nejvíc??? Nejvíc mi chutnal ten včerejší oběd.“

Marcela Norková, vychovatelka ŠD

Sdílet příspěvek: