☎ 571 634 020 | ✉ zszasova@zszasova.cz

Základní škola ZAŠOVÁ
okres Vsetín

behani

Netradiční orientační běh

V pátek 21. 4.  2023 ŠD a ŠK uspořádali netradiční orientační běh ke Dni Země pro žáky prvního stupně. Netradiční „orienťák“ spojoval běh se znalostmi přírody, naší planety, recyklace odpadů a ekologie. Pro každý ročník byly připraveny otázky podle svých věkových schopností a dovedností. Žáci startovali s půlminutovým časovým intervalem. Během závodu odpovídali na 10 otázek, které byly upevněny v přírodě (od školního hřiště, kolem rozhledny, volejbalového hřiště až po Orlovnu). První tři nejrychlejší žáci s nejvíce správnými odpověďmi byli oceněni diplomem a sladkou odměnou. Tento orientační závod jsme pořádali již druhým rokem a pro jeho oblíbenost v této tradici hodláme pokračovat i v příštích letech.

M. Matušová

Sdílet příspěvek: