☎ 571 634 020 | ✉ zszasova@zszasova.cz

Základní škola ZAŠOVÁ
okres Vsetín

spaní

Netradiční a zábavné přespání v družině 

Děti ze ŠD měly možnost v pátek 5. 4. přespat ve škole a zjistit tak, jaké je to ve škole, když tu dávno nikdo není…

V 16 hod. se sešlo v ŠD 35 dětí s batůžky, spacáky a karimatkami a těšily se na netradiční a zábavné přespání v družině. Akci jsme zahájili v tělocvičně, kde si děti zasoutěžily a užily „opičí dráhu“. Po sportování dopnily energii párkem v rohlíku a společně jsme povečeřeli v jídelně.

V podvečer si malí nocležníci vyrobili přívěsek na klíče, zahráli detektivní bojovku, soutěže a hru riskuj.

Po setmění se děti vydaly na stezku odvahy značenou lucerničkami. Děti vycházely ve dvojicích po dvouminutových intervalech od školy k rozhledně, kde se musely podepsat, že strašidelnou cestu zvládly. Za velkou odvahu byly odměněny ovocem a pochutinami.

Po večerní hygieně se chlapci a děvčata zavrtali do spacáků, ale ještě nějakou dobu trvalo, než všichni usnuli.

Ráno jsme společně posnídali bábovku s kakaem nebo čajem, uklidili družinu a po 9 hodině se děti rozcházely domů. Každý si odnášel nezapomenutelné zážitky ze společně stráveného času v ŠD.

Vychovatelky ŠD

Sdílet příspěvek: