☎ 571 634 020 | ✉ zszasova@zszasova.cz

Základní škola ZAŠOVÁ
okres Vsetín

VF

Navštívili jsme VĚDECKÝ FESTIVAL

7. 12. 2022 se žáci 9. ročníku zúčastnili Vědeckého festivalu, který každoročně pořádá ISŠ-COP Valašské Meziříčí. Cílem festivalu je nejen představit žákům školu s jejími studijními obory, ale také zábavnou formou děti zasvětit do oblasti vědy, techniky, chemie a fyziky.

Zhlédli jsme pokusy s tekutým dusíkem, který se závratnou rychlostí vypařoval, bezbolestné zapálení končetiny a dokázali rozpínavost oxidu uhličitého pomocí plastové krabičky, kterou Ivana ne a ne zavřít. Na závěr jsme zkusili překřičet letadlo, ale na 130 decibelů náš křik nestačil.

A co nejvíce zaujalo?

  • velký výběr oborů a zábavné pokusy
  • promítání hologramů
  • dobré jídlo a pití, nemuseli jsme se učit
  • hodný ředitel školy
  • pokusy a kluci
  • jídlo, stánky firem a dárečky

K. Martinková

Sdílet příspěvek: