☎ 571 634 020 | ✉ zszasova@zszasova.cz

Základní škola ZAŠOVÁ
okres Vsetín

ou Zas

Návštěva na Obecním úřadě

Žáci ze třídy 2.A navštívili 11. března 2022 Obecní úřad v Zašové. Přijala nás paní Sabina Rajnochová, která dětem přiblížila svou práci matrikářky. Zároveň skvěle doplnila učivo o minulosti, současnosti a budoucnosti. Ukázala nám historické matriční záznamy, kde jsme měli možnost obdivovat psaný projev ze začátku minulého století i neobvyklá jména zapsaných občanů. Nahlédli jsme také do zasedací místnosti a dozvěděli se, pro koho místnost slouží. Se zájmem si děti prohlédly rovněž prostory pro vítání občánků nebo kde se oddávají snoubenci. Školáky tato malá exkurze skutečně obohatila.

Paní Sabině Rajnochové moc děkujeme.

                                                                                                                          Mgr. Emília Zabrucká

Sdílet příspěvek: