☎ 571 634 020 | ✉ zszasova@zszasova.cz

Základní škola ZAŠOVÁ
okres Vsetín

images (2)

Na návštěvě v ZOO

 Letošním prvním školním výletem byla návštěva ZOO Lešná, které se účastnily 4.B a 5.třída. Prohlídka ZOO byla rozdělena na čtyři kontinenty – Afriku Asii, Austrálii a Ameriku.

V Africe jsme mohli vidět nejen žirafy, antilopy, surikaty, nosorožce, plameňáky a mnoho dalších zvířat, ale také nový výběh se slony. Ten obdivovali čtvrťáci samostatně, jelikož v této době měla pátá třída domluvenou exkurzi v Asii.

Zde nám paní průvodkyně blíže představila tapíry čabrakové, pandu červenou, gibonní rodinku, medvěda pyskatého, tygra a gaury. Žáci se dozvěděli zajímavé informace ze života vybraných zvířat, které později zužitkovali v písemném opakování.

V Austrálii nás všechny zaujal výběh s klokany, do kterého jsme mohli vstoupit i my a podívat se tak na ně z blízka. Cestou jsme obdivovali nádherné papoušky ara a další zvířata.

Pak už jsme spěchali do Ameriky, do níž se žáci těšili na kapybary, které si někteří v plyšovém provedení odvezli i domů. Na závěr jsme se podívali do Zátoky rejnoků, kde jsme se s nimi pomocí doteku blíže seznámili.

Počasí nám přálo, a tak jsme si mohli odvézt spoustu krásných zážitků na společně strávený den.

Mgr. Lenka Garaiová

Sdílet příspěvek: