MP

Mobilní planetárium

Dne 4. 5. 2022 jsme měli možnost nahlédnout do mobilního planetária. Pro některé třídy 1. stupně byl program poučným doplněním informací k probíranému učivu o vesmíru, ostatní si jistě užili 40 minut cestování vesmírem, galaxiemi a poznáváním planet a jejich měsíců.

Planetárium pracovníci  doslova „nafoukli“ v naší  školní hale. Vstupovali jsme po jednotlivých třídách. Děti si mohly pohodlně lehnout na připravené polštáře a relaxovat. Nad hlavami se jim odehrával příběh od počátku vzniku  sluneční soustavy včetně naší planety až po současnou podobu vesmíru.   Program trval jednu vyučovací hodinu. Promítání se všemi efekty a cestování vesmírem bylo krásně zpracované  a velmi poutavé.

Mgr. Dita Vaiglová