☎ 571 634 020 | ✉ zszasova@zszasova.cz

Základní škola ZAŠOVÁ
okres Vsetín

McDonald cup

Mc Donald´s  Cup

Mc Donald´s  Cup je název fotbalového turnaje žáků prvního stupně základních škol. Má již dlouholetou tradici. Naše škola se ho pravidelně zúčastňuje. Nejinak tomu bylo i v roce letošním.

Turnaj je soutěž, která začíná základními koly po celé republice. Z těchto kol nejúspěšnější týmy postupují do kol okresních. Vítězové okresů pak startují v kolech krajských.

Žákovské týmy jsou podle věku rozděleny do dvou věkových kategorií – mladší do třetí třídy a starší do páté třídy.

Letošního turnaje se naši žáci zúčastnili v obou kategoriích.

Naši mladší fotbalisté zvítězili v základním kole. V kole okresním znovu obsadili 1.místo. Vybojovali si tak právo účasti v kole krajském. To se konalo 14.května ve Zlíně. Domů si z tohoto kola turnaje přivezli bronzové medaile (3.místo). O tento úspěch se postarali: Dominik Randýsek, Štěpán Randýsek, Adam Škrobák, Eliáš Staněk. Daniel Weiss, Tadeáš Kubín, Jakub Maleňák, Lukáš Rajnoch, Vilém Čaňo, Lukáš Dostál, Filip Čech a Tomáš Chumchal.

Naši žáci ve věkové kategorii do 5.třídy obsadili v základním kole 2.místo z 11 zúčastněných škol. Postoupili do kola okresního. Tam skončili na 5.- 6.místě (z 8 škol). Hráli docela pěkný fotbal, byli jen malý krůček od postupu do semifinále (nejlepší 4 týmy). Reprezentovali nás tito žáci: Marek Frňka, Rostislav Veselý, Matěj Fabian, Tomáš Kocourek, Hynek Plandor, Viktor Pokorný, Josef Bělunek, Tomáš Daněk, Adam Grigerek, Petr Pelíšek, Daniel Pfeffer a Matyáš Salomon.

Všem našim malým fotbalistům děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy i obce.

Miloslav Vymazal, učitel

Sdílet příspěvek: