☎ 571 634 020 | ✉ zszasova@zszasova.cz

Základní škola ZAŠOVÁ
okres Vsetín

covid-test

Informace k testování od 3.1.2022

Vážení rodiče, milí žáci,

 od 3. do 16. ledna se bude testovat dvakrát týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek. Od 17. ledna se bude testovat jednou týdně, a to v pondělí.

Testování se nově týká VŠECH žáků – neočkovaných, očkovaných i těch, kteří prodělali nemoc.

Žáci, kterým vyjde pozitivní výsledek antigenního testu v pondělí, odchází domů a následně podstoupí PCR test. Pro zbytek třídy se nic nemění.

Pokud je některý z žáků pozitivní v rámci čtvrtečního antigenního testování, nastupuje celá třída tzv. režim test-to-stay. To znamená, že každý den podstoupí všichni spolužáci antigenní test, a to až do doby, kdy původně antigenně pozitivní dítě obdrží negativní výsledek PCR testu. Pro celou třídu v tu dobu platí speciální režimová opatření – nošení roušky u žáků mladších 15 let, nošení respirátoru u starších 15 let, oddělená toaleta, při jídle rozestup alespoň 1,5 metru od ostatních a děti jsou oddělené od dalších žáků.

Podrobné informace naleznete v přiloženém letáku.

Děkujeme za spolupráci.

Sdílet příspěvek: