viden

Habsburská Vídeň

V pátek 14. října se žáci 8. A a 8. B třídy zúčastnili historické exkurze ve Vídni, a toto je několik jejich postřehů:

„V pátek jsme jeli na exkurzi do Vídně. Navštívili jsme mnoho památek a zajímavých míst, ke kterým nám vždy pan Kočí něco řekl. Nejvíce mne zaujal Prater.“

„Hned první zastávka byl Schönbrunn a bylo to moc hezké, ale další zastávky byly nudnější a nudnější. Nejvíce se mi líbil rozchod na náměstí, ale měli jsme na to málo času. To stejné i v Prateru, ale i přesto všechno to bylo fajn.“

„Líbily se mi kolotoče a obchody, doporučil bych navštívit zámek Schönbrunn.

„Nejvíce se mi z Vídně líbil zámek Schönbrunn. Doporučil bych pro vytrvalé lidi. Nejlepší na konec – zábavný park Prater. Ještě bych doporučil vzít si více peněz než je 40 euro. Cesta autobusem byla super až na to, že na zadních sedadlech byli otravní spolužáci.“

„Pan průvodce nás provedl po celé Vídni, ukázal zámek Schönbrunn, kolonádu Gloriete a hrad Hofburg. Líbil se mi celý den, nejvíce v Prateru.“

„Vídeň byla super. Nejvíce jsem si užila Prater a kolotoče. Super byl i zámek Schönbrunn s výkladem pana Kočího.“

„Vídeň byla super, moc jsem si to užila. Byla jsem ve Vídni poprvé a byl to úžasný zážitek. Nejvíce jsem si užila Prater se spolužáky. Jsem ráda, že jsem mohla jet.“

„Ve Vídni se mi líbil hlavně Prater a rozchod na Svatoštěpánském náměstí. Líbily se mi také komentáře pana průvodce u každé památky.“

Žáci 8. A a 8. B