☎ 571 634 020 | ✉ zszasova@zszasova.cz

Základní škola ZAŠOVÁ
okres Vsetín

ben-white-qDY9ahp0Mto-unsplash-2

Dopis rodičům a žákům

Milí rodiče, milí žáci. Nemáme za sebou ještě ani dva měsíce nového školního roku a už jsme postupně absolvovali tři druhy výuky- prezenční, střídavou a distanční. Situace v ČR ohledně onemocnění Covid – 19 se mění každou chvíli, bohužel ne k lepšímu. To, co jsme zažili na jaře, již nikdo z nás nechtěl zažít a všichni jsme chtěli věřit, že už je to úspěšně za námi. Byl to náš velký omyl. V úterý 1. září jsme nastupovali do školy plni optimismu a víry, že nový školní rok proběhne již tak, jak jsme byli po léta zvyklí. Bohužel to netrvalo dlouho a situace se opět radikálně změnila. Již krátce po začátku školního roku docházelo ve školách postupně k různým opatřením a omezením a dalo se tušit to, co je již nyní skutečností. Vysoké školy nebyly ani otevřeny, došlo k uzavření středních škol a ve středu 14.10. byly uzavřeny i školy základní. Máme za sebou 8 dní distanční výuky, která je velmi specifická a náročná. Musím ovšem s potěšením říct, že žáci (a nejen oni), tuto formu výuky zvládají z našeho pohledu velmi dobře. Samozřejmě se tato výuka nedá úplně srovnat s prezenční výukou ve třídě, ovšem není jiná možnost. Bohužel nic nenasvědčuje tomu, že by se děti již po prázdninách měly do lavic vrátit. Chtěl bych vás všechny pochválit za těch osm dní vzdálené výuky, které máme za sebou a povzbudit vás do dalšího období po podzimních prázdninách, po které ještě distanční výuka bude probíhat. Věřte, že učitelé dělají maximum, aby výuka v těchto podmínkách byla co nejvíce efektivní a aby toho žáky naučili co nejvíce. Děkujeme, že své děti podporujete a vytváříte jim doma pro distanční výuku co nejlepší podmínky. Věřím, že společně tohle nelehké období zvládneme a budeme doufat, že se děti opět co nejdříve do školy vrátí.

Mgr. Tomáš Brňovják, ředitel školy

Sdílet příspěvek: