☎ 571 634 020 | ✉ zszasova@zszasova.cz

Základní škola ZAŠOVÁ
okres Vsetín

pravek

Čtvrťáci v pravěku

Ve středu před státním svátkem se čtvrťáci vydali na cestu do pravěku. Vyučování bylo zaměřeno na dobu pravěku. Vymýšleli jsme pravěký jídelníček, doplňovali správná písmena do textu o pravěku, v matematice jsme počítali ulovené mamuty a jinou zvěř a luštili matematickou šifru. Z plastelíny jsme se pokoušeli vymodelovat Věstonickou Venuši, také jsme vyráběli pravěké zbraně ze dřeva a kamenů, pravěké šperky a některé skupiny oblékaly pravěkého člověka. Zkusili jsme si, jaké bylo dorozumívání pomocí posunků, učili jsme se spolupracovat ve skupinách.

                                                                                                                                             J. Gabryšová

Sdílet příspěvek: