bio

Biologická olympiáda

Minulý týden 17. 1. a 18.1 2023 proběhlo na naší škole školní kolo Biologické olympiády. Tato soutěž je zaměřena na znalosti z oblasti přírodovědy a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových kompetencí.

Tématem letošního ročníku bylo Bezlesí. Soutěže se zúčastnilo 10 žáků v kategorii D, která je určena pro 6. a 7. třídu a 6 žáků v kategorii C, která je určena pro 8. a 9. třídu. Soutěžící řešili celkem 3 úkoly: teoretický test, poznávání rostlin a živočichů a praktický laboratorní úkol.

Nejlépe si s danými úkoly poradily v kategorii D Linda Plandorová a Kristina Trčková (obě ze 6.A) a v kategorii C Dorota Machová a Barbora Kučerová (obě z 8.A). Všechny tyto soutěžící postupují do kola okresního.

Všem soutěžícím děkujeme za vzorný přístup a snahu při vykonání úkolů. Nejlepším řešitelům gratulujeme a přejeme hodně úspěchu v kole okresním.

Martina Píšová