houby

5. A na výstavě hub

Dne 6. 10. se třída 5. A vydala do Valašského Meziříčí na výstavu hub s lektorským programem.

K výstavě byl připraven edukační program s názvem „Není houba jako houba“. Děti se tak dozvěděly nejen zajímavosti ze světa hub, ale také kde je všude v běžném životě můžeme potkat, vidět a pozorovat. Poté následovala komentovaná prohlídka, kde paní mykoložka dětem ukazovala hlavně méně známé a vzácné druhy hub.

Po prohlídce hub jsme ještě zavítali na druhou výstavu – Preparátorské úlety.

Zde mohli děti vidět nespočet vystavených zvířat, od drobných obratlovců až po medvěda. K vidění toho bylo opravdu hodně a těžko říct, která výstava měla u dětí větší úspěch J

Jelikož nám počasí přálo, udělali jsme si na závěr procházku kolem Bečvy, posbírali kaštany a pak už pospíchali zpátky do školy na oběd.

Mgr. Simona Jakubíková