☎ 571 634 020 | ✉ zszasova@zszasova.cz

Základní škola ZAŠOVÁ
okres Vsetín

foto OVOV 2020web

ZŠ Zašová opět v první desítce

Naše škola se i v letošním roce zúčastnila republikového finále OVOV – Odznak všestrannosti olympijských vítězů. Hlavním cílem soutěže odznaku je všestranný sportovní rozvoj dětí a je určena pro ty, jež mají chuť soutěžit. 

 Žáci soutěží v devíti disciplínách a jedné volitelné disciplíně. Finálový závod se konal ve dnech 2. – 4. září 2020. Jednou z hlavních organizátorek je Šárka Kašpárková – bronzová medailistka na olympijských hrách v Atlantě (1996) a mistryně světa v trojskoku (1997), která byla po celou dobu soutěže přítomna. Mimo ni nás v Brně na atletickém stadionu VUT čekaly desítky olympioniků, kteří po celou dobu nešetřili svými podpisy na fotkách a rozhovory s dětmi. Stejně tak na děti čekal i bohatý doprovodný program. Každé družstvo mělo svého olympionika, který s nimi prožíval celé závodění. Tím naším byl „král cyklistiky“ Jiří Daler, který získal na olympijských hrách v Tokiu v roce 1964 zlatou medaili ve stíhacím závodě.


Naše družstvo závodilo v rozmezí ročníků 2006-2009 a reprezentovali ji Sabina Matulová, Michal Kocián, Tomáš Pavelka, Natálie Korytárová, Matěj Pavelka, Dorota Machová, Václav Svozil a Kateřina Hendrychová. Mezi jednotlivce si vybojovali postup do finále Ondřej Nohavica a Vilém Skalka. Z celkového počtu 39 nominovaných škol se ZŠ Zašová umístila v republikovém finále OVOV na krásném 8. místě. Zároveň se všichni účastnili soutěže jednotlivců a někteří předvedli řadu osobních rekordů.


Umístění jednotlivců: Kateřina Hendrychová 4. místo (2009), Dorota Machová 11. místo (2008), Michal Kocián 14. místo (2006), Ondřej Nohavica 8. místo (2005, absolutní 1. místo v trojskoku), Vilém Skalka 15. místo (2007). Všem žákům gratulujeme, děkujeme za reprezentaci naší školy a přejeme hodně dalších sportovních úspěchů.


V neposlední řadě patří velký dík našim kolegyním Šárce Hendrychové a Petře Pavelkové za skvělou a pečlivou přípravu o letních prázdninách!
Více informací ohledně bodování a výsledků OVOV lze získat na internetových stránkách http://rf.ovov.cz/

Lucie Pavelková

Sdílet příspěvek: