Školní poradenství

Předpokladem pro vzdělávací a výchovnou práci ve škole je příjemné klima, fungující vztahy mezi žáky a učiteli, otevřená komunikace s rodičovskou veřejností. Naplňovat tyto předpoklady usiluje Školní poradenské pracoviště.

Školní poradenské pracoviště je na naší ZŠ zajišťováno primárně prostřednictvím výchovného poradce a školního metodika prevence. Sekundárně se poradenstvím zabývají třídní učitelé, vedení školy a ostatní učitelé.

Škola vytváří tzv. Minimální preventivní program. Je to základní prvek v realizaci preventivních aktivit s cílem předcházet nárůstu širokého spektra rizikových jevů.

Je důležité zahájit včasnou prevenci v době školní docházky, poskytnout žákům co nejvíce informací úměrně jejich věku, naslouchat jejich problémům a otevřeně s nimi o těchto tématech hovořit.

Školní prevence je na naší ZŠ zajišťována prostřednictvím školního metodika prevence, který spolupracuje s výchovným poradcem, vedením školy i s třídními učiteli.

ROZPIS KONZULTAČNÍCH HODIN PRO ŠKOLNÍ ROK 2018/2019

Výchovný poradce:

Mgr. Rosana Kolomazníková

Konzultační hodiny pro žáky:  úterý, středa, čtvrtek od 7:20 hodin.

Konzultační hodiny pro rodiče: úterý od 14:00 do 15:00 hodin.

Školní metodik prevence rizikových jevů:

Mgr. Lucie Pavelková

Konzultační hodiny pro žáky: čtvrtek 9:15 - 10:25 hodin.

Konzultační hodiny pro rodiče: pondělí 14:30 - 15:30 hodin.

Schůzku je možné domluvit si i v jiném termínu.